Psycholog Diana Homa
Mam na Imię Diana Homa. Jestem magistrem psychologii o specjalności klinicznej, terapeutą. Pełnię również funkcję biegłego sądowego z zakresu psychologii przy Sądzie Okręgowym w Białymstoku. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Dbam przede wszystkim o bezpieczną, pełną zaufania atmosferę. Zapewniam indywidualne, w pełni akceptujące podejście do każdego klienta.
- W związku z chęcią pogłębienia wiedzy oraz rozwijania warsztatu pracy ukończyłam Studia Podyplomowe na kierunkach terapia rodzin oraz przygotowanie pedagogiczne w Instytucie Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie.
- Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy oraz w Ośrodku Caritas Archidiecezji Białostockiej w Białymstoku.
- Przeprowadziłam także badania dotyczące poczucia sensu życia i poziomu samooceny u pacjentów onkologicznych w Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie. W 2019 roku rozpoczęłam współpracę z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr na stanowisku psychologa, opracowując profile osobowościowo-zawodowe oraz udzielając konsultacji indywidualnych związanych z wyborem oraz rozwojem ścieżki zawodowej.
Od kilku lat pracuję w szkole na stanowisku psychologa szkolnego. Współpracuję także z Centrum Medycznym PROMEDICA, gdzie pełnię funkcję psychologa do spraw pacjentów żywionych dojelitowo. Organizuję także zajęcia wspierające inteligencję emocjonalną dzieci oraz zajęcia kształtujące kompetencje personalne i społeczne z elementami arteterapii. Jestem autorem wielu warsztatów dla dzieci, dorosłych, rodziców, par, a także seniorów. Dodatkowo jestem w trakcie tworzenia e-booka dla rodziców.
Posiadam doświadczenie zarówno w pracy z dorosłymi, młodzieżą, jak i dziećmi. Prowadzę spotkania indywidualne, ale także rodzinne, które obejmują pomocą cały system rodzinny. Pracuję z trudnościami takimi jak:
- kryzysy,
- zaburzenia nastroju,
- zaburzenia depresyjne,
- zaburzenia osobowości,
- żałoba, lęk, silny stres, traumy,
- trudności w związku z chorobą somatyczną/diagnozą czy w relacjach z innymi.
Wiele lat pełniłam także funkcję wolontariusza w Domu Dziecka oraz Hospicjum Dziecięcym, co pozwoliło mi z innej perspektywy doświadczyć wyjątkowo trudnych emocji. Wielokrotnie towarzyszyłam także w procesie żałoby rodzin podopiecznych. Są to doświadczenia, które szczególnie mocno pomogły mi zintegrować doświadczenie straty w życiu.
Podczas pracy zawodowej wzięłam udział w wielu audycjach radiowych dotyczących m.in. zespołu stresu pourazowego (PTSD), przemocy w rodzinie, hejtu, kontroli rodzicielskiej, radzenia sobie ze stresem podczas pandemii. Ukończyłam także szereg szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe: Szkolenie personelu medycznego z zakresu psychoonkologii organizowane przez Wielkopolskie Centrum Onkologii, Interwencja Kryzysowa wobec pacjenta, który chce odebrać sobie życie, Szkolenie z zakresu mediacji rówieśniczych organizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 w Białymstoku, Szkolenie realizatorów programu rekomendowanego Unplugged, Studium pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej organizowane przez Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenie Klanza, Kurs Terapii Poznawczo-Behawioralnej organizowany przez Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu.
Jako psycholog prowadzę konsultacje, poradnictwo, terapię psychologiczną, psychoedukację oraz warsztaty. W mojej pracy staram się łączyć zdobytą wiedzę z empatycznym oraz indywidualnym podejściem do klienta. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, by jak najlepiej towarzyszyć klientowi procesie zmiany.
Psycholog Martyna Baranowska
Nazywam się Martyna Baranowska i specjalizuję się w zakresie psychologii klinicznej oraz kryzysu. Wspieram osoby borykające się z fobiami społecznymi, nerwicą oraz z zaburzeniami psychicznymi.
Pomocy psychologicznej udzielam podczas spotkań indywidualnych z dorosłymi oraz dziećmi. Swoje wykształcenie zdobyłam podczas 5-letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku Psychologia, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracę magisterską pisałam pod kierunkiem prof. dr hab. Piotra Olesia ("Autentyczność - studium psychologiczne pod kątem koncepcji siebie i nasilenia dialogowości") Studia rozwinęły we mnie dalszą chęć poznawania człowieka, by jak najlepiej pomagać w zaburzeniach, trudnościach oraz kryzysach życiowych. W celu podniesienia swoich kwalifikacji stale uczestniczę w kursach oraz szkoleniach m.in.: "Sposoby pracy z dzieckiem agresywnym w wieku przedszkolnym i szkolnym", "Zrozumieć FAS. Płodowy zespół alkoholowy - stereotypy, dylematy, wyzwania", uczestnictwo w grupie rozwojowej "Projekt RelacJa". Interesuje się wychowaniem dzieci oraz ich rozwojem, a także wsparciem. Staram się stale poszerzać swoją wiedzę na ten temat. Swoje doświadczenie nabywałam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach oraz w Stowarzyszeniu My dla Innych, gdzie udzielałam pomocy osobom z niepełnosprawnościami, prowadziłam warsztaty i uczestniczyłam w grupach wsparcia. W chwili obecnej pracuję w gabinecie Mi tu Dobrze, Studiu Emocji i Relacji oraz Białostockie Centrum Zdrowia Psychicznego DH-MEDICA, gdzie prowadzę zajęcia z dziećmi oraz świadczę pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W swojej pracy stawiam na stworzenie dobrej relacji, która zapewni drugiej osobie komfort, szacunek oraz poufność w kontakcie ze mną.
W przypadku konsultacji dziecięcych pierwsze spotkanie odbywa się bez obecności dziecka (wywiad rodzicielski).
Psycholog Marta Rutkowska
Ukończyłam jednolite 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia o specjalności rozwojowo- wychowawczej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Praca magisterska została napisana pod kierunkiem prof. Jana Bieleckiego „Inteligencja emocjonalna, nadzieja na sukces a motywacja osiągnięć u młodych sportowców”. Doświadczenie nabyłam na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim W Warszawie. Ukończyłam kurs mediacji pojednawczych w rodzinie oraz kurs relacji interpersonalnych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje. Interesuję się psychologią rozwojową, psychologią rodziny oraz psychologią sportu.
Obecnie jako Psycholog w Studiu Emocji i Relacji oraz Białostockim Centrum Zdrowia Psychicznego DH-MEDICA, wspieram osoby potrzebujące rozmowy. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Moja praca opiera się na Kodeksie Etycznym Psychologa. Do każdego klienta podchodzę w sposób indywidualny. Staram się zbudować komfortową, bezpieczną i przyjazną atmosferę opartą na zaufaniu i dyskrecji.
Psycholog/pedagog Maciej Cholewa
Ukończyłem studia magisterskie na kierunku psychologia o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie w Białymstoku. Moja praca magisterska dotyczyła uwrażliwienia i tłumienia emocji oraz cech osobowości. Poza gabinetem pracuję również jako psycholog w szkole podstawowej. Stale poszukuję możliwości rozwoju, aby móc lepiej zrozumieć i pomagać innym. Interesuje się metodami uważności i medytacją. W swojej pracy stawiam na autentyczność i współczucie, staram się dać klientom prawdziwie przeżyć i lepiej zrozumieć własne emocje i myśli, aby znaleźć odpowiednie rozwiązania trudności, z którymi się zmagają lub umożliwić im osiągnięcie celów, które są dla nich istotne. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Psycholog Karolina Hryniewicka
Ukończyłam studia psychologiczne jednolite magisterskie o specjalności klinicznej. Temat mojej pracy magisterskiej dotyczył tożsamości osobistej (pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Kwiatkowskiej). Doświadczenie psychologiczne zdobywałam w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr Stanisława Deresza w Choroszczy oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku oraz w Studio Emocji i Relacji w Białymstoku.
Wybór danego kierunku studiów związany był z wewnętrzną potrzebą i chęcią zrozumienia ludzkich historii, problemów i zaburzeń. W związku z tym ciągle poszukuję możliwości rozwoju osobistego w obszarze psychologii. Interesuję się psychologią rozwojową, pozytywną, kliniczną.
Stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach.
Kluczowymi elementami w mojej pracy są autentyczność, otwartość, empatia, rzetelność i bezpośredniość. W relacji z pacjentami stawiam na ich jak najwyższe poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Psycholog Sylwia Florczuk
Ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz studia I stopnia z Kognitywistyki i Komunikacji i II stopnia z Kryminologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Swoje prace dyplomowe poświęcałam tematyce, związanej ze zdrowiem psychicznym - "Związek cech osobowości i poczucia samotności ze stylami miłości" (na kierunku Psychologia), "Nieprawidłowości procesów poznawczych w zaburzeniach odżywiania i uzależnieniach od narkotyków i alkoholu" (na kierunku Kognitywistyka i Komunikacja), "Wpływ zaburzeń psychicznych na popełnianie przestępstw" (na kierunku Kryminologia). Staram się rozwijać swoją wiedzę i umiejętności poprzez kursy i zapoznawanie się z literaturą tematyczną. Ukończyłam kurs Interwencji Kryzysowej w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu. Odbywałam praktyki z zakresu Filmoterapii pod okiem mgr Martyny Harland, z Psychodynamicznych umiejętności diagnozy zaburzeń psychicznych i zachowania u dr n. med. Stanisława Oziemskiego oraz w fundacji Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie i zagłębiam się w omawiane tematy. Na pierwszym miejscu zawsze jest klient i jego emocje. Pracuję z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi.